...

Технічний огляд автомобіля: Важливість, процес та значення

– Сертифікація ГБО
– Довідка Євро5, Євро2
– Довідка країни походження
– Техогляд авто та ін. послуги

ЗАПИСАТИСЬ БЕЗ ЧЕРГИ

Технічне обслуговування та техогляд авто: черговість проведення та завдання

Технічне обслуговування або ТО автомобіля – це дії, які підтримують працездатність машини, безпеку її експлуатації, ефективне функціонування. Обслуговування здійснюється для однієї чи кількох систем. Необхідно заздалегідь оцінити їхній стан. Тут на допомогу приходить техогляд авто – всебічна перевірка систем та компонентів колісного транспортного засобу.

Мета проведення техогляду авто – виявити потенційну проблему чи загрозу, запобігти її негативному впливу на безпеку та безперебійну роботу. Як результат, ТО машини допомагає уникнути непередбачених поломок та аварій, продовжити працездатність автомобіля.

Параметри, що перевіряються при техогляді авто

Коли транспортний засіб прибув на пункт техогляду авто, власник пред’являє експертам реєстраційні документи. Виконується звірка номерних знаків, кодів кузова та двигуна, зовнішній огляд та оцінка стану.

Наступний крок у техогляді авто – контроль стану вузлів та систем. Він передбачає перевірку:

 • Ходової частини: рами, мостів, осей, коліс та шин, підвісок.
 • Всіх стекол та дзеркал, супутніх механізмів (склоочисників, омивачів, кріплень, регуляторів, підйомників).
 • Зовнішніх світлових приладів: габаритних та денних ходових вогнів, фар ближнього та далекого світла, сигналів повороту, гальмування та заднього ходу, протитуманних ліхтарів, ламп, що підсвічують номерний знак.
 • Тормозного барабана, дисків та колодок.
 • Рульової системи: колеса, тяги, шарнірів, електропідсилювача, карданного валу.
 • Двигуна та його вузлів, механізму зчеплення.
 • Газобалонне обладнання, якщо воно встановлено.

Техогляд авто може стосуватися інших елементів та параметрів, що впливають на безпеку дорожнього руху, стан навколишнього середовища. Все залежить від типу транспортного засобу та мети його використання. Завдання експерта при техогляді авто – дати оцінку придатності машини для покладених на неї завдань, переконатися у її безпеці, відповідності нормативам та готовності до експлуатації на дорогах. Чим кращий рівень матеріально-технічного забезпечення у пункті техогляду авто, тим швидше, точніше та детальніше буде перевірка.

Технічне обслуговування: обов’язковий техогляд та планове ТО

Техогляд авто має добровільний характер і проводиться на розсуд власника. Це його страхування від неприємних сюрпризів на дорозі. Виробники транспортного засобу або окремих його вузлів дають рекомендації щодо регулярності та повноти перевірок. Найчастіше техогляд автомобільного планового характеру – це діагностика перед технічним обслуговуванням із заміни масла, фільтрів паливних і салону або планова перевірка двигуна, гальмівної системи, акумулятора. У такому випадку діє прив’язка техогляду авто до пробігу. Орієнтуватися необхідно на рекомендації щодо інструкції до машини.

Правомірно встановлено вимоги до техогляду авто:

 • для встановлення на облік деяких категорій;
 • легких, що перевозять пасажирів або вантажі з метою отримання прибутку;
 • вантажних (навантаження до 3,5 тонни) та причепів до них, які експлуатуються понад 2 роки;
 • вантажних (навантаження понад 3,5 тонни), причепів, таксі без прив’язки до термінів експлуатації;
 • автобусів та спеціалізованого транспорту, що перевозить небезпечні вантажі.

Форма власності таких автомобілів не має значення, а частота техогляду авто регулюється чинними законами та постановами. Вони визначені й організації, які можуть надавати послуги суб’єкти проведення обов’язкового техогляду авто. Такі компанії повинні мати обладнання для перевірки та отримати дозвіл Міністерства внутрішніх справ. Щоб убезпечити себе, краще перевірити наявність таких юридичних чи фізичних осіб у переліку, який публікує та оновлює Головний сервісний центр МВС. «ОТК-Сервіс» вже не перший рік проходить акредитацію та проводить повне ТО автомобіля у 200 лабораторіях по всій території України.

Повне ТО автомобіля в «ОТК-Сервіс»

Переваги співпраці з ОТК-Сервіс:

 • ми працюємо в рамках чинного правового поля;
 • у нас є необхідне діагностичне обладнання, щоб швидко, точно та якісно оцінити стан вузлів, систем та механізмів;
 • комфорт клієнтів – пріоритетний напрямок роботи.

У «ОТК-Сервіс» немає жодних черг та очікувань. Зателефонуйте менеджерам або заповніть форму зворотнього зв’язку, та консультанти передзвонять у найкоротші терміни. Вони дадуть відповідь на всі питання, зорієнтують, скільки коштує повне ТО автомобіля, підберуть відповідні дату та час для проведення робіт.

Підрозділи компанії розташовані в обласних центрах та великих містах по всій країні. У Києві працює 5 тестових центрів. Щоб у замовника йшло менше часу та коштів на дорогу, ми підбираємо доступну лабораторію поряд. Формуються ціни послуги з урахуванням тенденцій у галузі. Ми намагаємось зробити їх доступними для всіх клієнтів.

Щоб пройти повне ТО автомобіля, техогляд авто для контролюючих органів або скористатися будь-якою іншою послугою, потрібно:

 • записатись;
 • зареєструвати свій транспортний засіб;
 • привести машину до належного вигляду (мийка, чищення, відновлення цілісності).

У лабораторії «ОТК-Сервіс» до техогляду авто входять такі етапи:

 • візуальний огляд вузлів та систем (двигун, трансмісія, гальмівна система, електропроводка, вантажна платформа тощо);
 • тестування на динамометричному стенді для глибокої діагностики справності та потужності двигуна;
 • перевірка вихлопної системи на відповідність чинним нормам екологічної безпеки;
 • контроль сидінь, ременів та подушок безпеки.

Залежно від автомобіля, який підлягає контролю, параметри, етапи та тести відрізнятимуться. Більш детальну інформацію щодо кожної послуги, а також яка діє на повне ТО автомобіля ціна, дізнавайтесь у службі клієнтської підтримки за телефонами, вказаними на сайті.

Коли всі тести завершено, власник отримує звіт про повне ТО автомобіля. Там будуть вказані проблеми та способи їх усунення. За результатами аналізу уповноважений співробітник сервісного центру ухвалить рішення про те, чи пройдено техогляд авто. Позитивний результат – сертифікований транспортний засіб.

Популярні питання про техогляд авто

Чи є у компанії «ОТК-Сервіс» мобільна лабораторія, щоб провести повне ТО автомобіля?

Ми намагаємося зробити всі послуги комфортними та доступними, тому шукаємо індивідуальний підхід до кожного замовника, розглядаємо варіант виїзду на об’єкт. Якщо автопарк клієнта налічує кілька десятків авто, наші експерти готові розгорнути мобільну лабораторію за попереднім узгодженням.

Що робити, якщо техогляд авто не пройдено?

Експерт видає обов’язковий документ із описом кожного етапу техогляду авто. Там, де були виявлені порушення, зібрані та рекомендації щодо їх усунення. Якщо невідповідність можна усунути оперативно на місці, ми це зробимо після повного ТО автомобіля. Потім піде додатковий контроль та видача відповідного документа. У разі серйозних порушень після повного ТО автомобіля видається акт невідповідності. Проблему необхідно усунути та провести повторний техогляд авто, щоб отримати дозвіл на експлуатацію.

Чи можна пройти у «ОТК-Сервіс» плановий техогляд авто?

Наша компанія з усією серйозністю ставиться до своєї роботи. Будь-який техогляд авто ми проводимо на високоточному обладнанні із залученням досвідчених експертів. Повне ТО автомобіля дозволить зрозуміти, в якому він стані, на що звернути увагу, як продовжити термін експлуатації, які вузли та системи вимагають невідкладної заміни чи ремонту. Наша мета – якісний техогляд авто для безпеки дорожнього руху, збереження життя та здоров’я всіх його учасників.

Заполните форму и мы обязательно с вами свяжемся

Заповніть форму і ми обов'язково з вами зв'яжемось